Gdyby miał kiedyś powstać format określający najzwyklejszą niewymagającą amerykańską komedię, Adventureland wpisałby się w ten format niemal idealnie. Żadnych cech szczególnych, zero innowacyjności. Ciężko powiedzieć, dla kogo stworzony był ten film.

James skończył college i chciałby udać się w obiecaną przez rodziców podróż po Europie. Niestety, daje popis nieodpowiedzialności i wycieczka odchodzi w niepamięć. Aby naprawić błędy jednej nocy, James musi rozpocząć wakacyjną pracę. W mieście działa Adventureland – niekoniecznie luksusowy park rozrywki – który wydaje się jedynym miejscem, które jest gotowe zatrudnić młodziana. Wakacyjna przygoda okaże się tym, czego potrzebuje nieopierzony student. Nauczy cieszyć się małymi rzeczami, pozna dziewczynę swoich marzeń, a nawet zasmakuje popularności. Z niczym niewyróżniającego się młokosa zmieni się w świadomego mężczyznę (dosłownie i w przenośni).

Ciężko o większy banał – historia okupionego wyrzeczeniami dorastania, trudna miłość, domowe imprezy. Gdyby tylko humor nie ograniczał się do uderzeń w genitalia i wymuszonego sarkazmu głównego bohatera, byłoby w miarę ok. A tak – obejrzałem, zapomniałem.

Tytuł: Adventureland

Premiera: 19.01.2009

Scenariusz i reżyseria: Greg Mottola

Zdjęcia: Terry Stacey

Muzyka: Yo La Tengo

Obsada: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Ryan Reynolds, Martin Starr, Margarita Levieva

By

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *