Predictable, but enjoyable. Tak brzmiał tytuł recenzji Co się zdarzyło w Las Vegas, napisanej przez jednego z użytkowników IMDb. Ta fraza bardzo trafnie oddaje charakter romantycznej komedii Toma Vaughana – to film lekki, łatwy i przewidywalny, a przez to właśnie przyjemny. O ile umiemy znieść hollywoodzki lukier na ekranie.

Plan był taki: zrobić lekką komedyjkę z aktorami na tyle atrakcyjnymi, by sam ich udział przyciągnął do kin tłumy, zwłaszcza małolatów. To zapewnili Cameron Diaz i Ashton Kutcher. Teraz trzeba było ich umieścić w Las Vegas – stolicy szaleństwa i nieodpowiedzialnych wybryków – rozkochać w sobie, potem skłócić, a potem cudownie ze sobą pogodzić tak, by żyli długo i szczęśliwiec. To tylko ogólny zarys, bo oczywiście w fabule pojawia się ździrowata przyjaciółka kobiety (Lake Bell) i lekko niedorozwinięty kumpel mężczyzny (Rob Corddry), a w międzyczasie jeszcze owa para zupełnie niechcący pobiera się w obecności kasynowego kaznodziei. Sztampa. Tu jednak pojawia się element zaskoczenia – w dzień po zakończonej ślubem megaimprezie Jack Fuller (Kutcher) wrzuca do jednorękiego bandyty ćwierćdolarówkę, która rozbija bank – i wygrywa młodej parze 3 miliony dolarów! Flesze, wywiady, nowe życie? Nic z tych rzeczy, bo ćwierćdolarówka należała do nowej żonki (Diaz), a ta ani myśli darować małżonkowi swojej części wygranej. I tak zaczyna się walka o pieniądze i, całkiem niespodziewanie (albo raczej – zupełnie spodziewanie), o miłość, która rozkwitnie pomiędzy skłóconymi małżonkami.

Temat niegroźny, chwytliwy, nawet dość przyjemny, biorąc pod uwagę, że zilustrowany w kolorowych plenerach z udziałem obowiązkowo pięknych i bogatych ludzi. Gdyby jeszcze żarty dotyczyły bardziej wyrafinowanych tematów, niż męskie genitalia, byłaby to naprawdę śmieszna komedia. A tak – jest jak zwykle. Wszystko skończy się lukrowanym happy endem, więc jeżeli tylko szczęśliwych zakończeń szukacie w filmie, Co się zdarzyło w Las Vegas trafi w Wasze gusta.

Tytuł: Co się zdarzyło w Las Vegas
Tytuł oryginalny: What Happens in Vegas
Premiera: 22.04.2008
Reżyseria: Tom Vaughan
Scenariusz: Dana Fox
Zdjęcia: Matthew F. Leonetti
Muzyka: Christophe Beck
Obsada: Cameron Diaz, Ashton Kutcher, Lake Bell, Rob Corddry, Treat Williams, Queen Latifah, Zach Galifianakis, Dennis Farina

By

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *