Od razu przyznaję: nie należę do tej grupy samców, którzy winę za oglądanie filmów w jakikolwiek sposób romantycznych zwalają na swoje kobiety. No więc to JA zaproponowałem mojej wybrance obejrzenie Step Up, wiedząc oczywiście, że pewnie chętnie to zrobi.

Byłem ciekaw jak wypadł ten film, wierząc mocno, że nie jest to kolejna fatalna podróbka Dirty Dancing (swoją drogą, podtytuł Step Up ma równie idiotyczny jak polski tytuł filmu ze Swayzem i Grey), który według mnie jest dziełem bezapelacyjnie klasycznym.

I, słuchajcie, nie zawiodłem się!

Co prawda bliżej tej produkcji do disneyowskiego High School Musical (tu się będę bronił – nie oglądałem) niż do DD, ale mimo to czerpałem niekłamaną przyjemność z jego oglądania. Zaprawdę powiadam Wam – nie jest na maksa infantylny, za to dynamiczny i zabawny. Aktorzy autentycznie czują role, a że nie są to wyprztykane, wszystkim znane pseudogwiazdki też dobrze świadczy o producentach.

Właśnie, aktorzy. Jennę Dewan widziałem do tej pory raz, zupełnie niechcący w okropnie słabym horrorku Tamara, gdzie grała główną rolę, a Channing Tatum ma wygląd baletowego playboya, toteż z pewnością nie przekonuje do zapoznania się bliżej z jego aktorskim dorobkiem (subiektywna opinia widza płci męskiej). No i kurde, muszę przyznać, że po raz kolejny padłem ofiarą pozorów, bo żółtodzioby stworzyły naprawdę przekonującą parę, a ja dałbym wiele, żeby ruszać się tak, jak Tatum.

Choreografia jest więc świetna, ścieżka muzyczna idealnie pasuje, a mi to już wybitnie, bo wiąże się z moimi korzeniami muzycznymi. Wypada mi jedynie polecić ten film, szczególnie twardzielom, bo każdy facet powinien obejrzeć i zobaczyć, co by było, gdyby za łebka posłuchał mamy i poszedł na lekcje tańca. Pozdrawiam.

PS. Co by jeszcze bardziej panów przekonać, mogę powiedzieć, że przepiękna Drew Sidora czaruje swym urokiem przez caluśki film. Ale mnie i tak najbardziej urzekła grająca małą przyrodnią siostrę Tatuma, Alyson Stoner. Zagrała niewiele, ale przezabawnie!

Tytuł: Step Up: Taniec zmysłów
Tytuł oryginalny: Step Up
Premiera: 11.08.2006
Reżyseria: Anne Fletcher
Scenariusz: Melissa Rosenberg, Duane Adler
Obsada: Jenna Dewan, Channing Tatum, Drew Sidora, Mario, Alyson Stoner

By

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *